Kondycja skóry – zadbaj o nią i to nie tylko latem

Latem wielu z nas bardziej intensywnie zwraca uwagę na pielęgnację skóry, szczególnie gdy jesteśmy bardziej narażeni na działanie promieni słonecznych. Jednak dbanie o kondycję skóry powinno być stałym elementem naszej codziennej rutyny, niezależnie od pory roku. Nasza skóra jest bowiem narażona na różnego rodzaju czynniki, które niekoniecznie są dla niej dobre. Jak więc o nią dbać?

Nawilżenie – klucz do pięknej skóry

Nawilżanie skóry to podstawa, która powinna być obecna w naszej pielęgnacji przez cały rok. Zarówno latem, gdy jesteśmy narażeni na działanie słońca i wiatru, jak i zimą, gdy ogrzewanie powietrza może wysuszać skórę, odpowiednie nawilżenie ma ogromne znaczenie dla jej kondycji. Wybierając kremy, należy zwracać uwagę na te, które dostarczą skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Pamiętać także trzeba, że skóra twarzy i ciała może wymagać różnych produktów, dlatego warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby. Kolejną kwestią jest spożywanie odpowiedniej dla siebie ilości płynów każdego dnia.

Kondycja skóry a ochrona przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników, które wpływają negatywnie na kondycję skóry. Dlatego ochrona przed słońcem powinna być obowiązkowym elementem naszej pielęgnacji przez cały rok, nie tylko latem. Latem i zimą, nawet w pochmurne dni, aplikować zatem należy krem z filtrem SPF odpowiedni do posiadanego typu skóry. Chroni on bowiem skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry i ryzyka wystąpienia nowotworów skóry.

Kondycja skóry – prawidłowa dieta

To, co jemy, ma wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego zrównoważona dieta jest istotnym elementem dbania o nasz wygląd. Warto więc dokładnie przyjrzeć się naszemu menu i włączyć do niego odpowiednie produkty. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z gotowych rozwiązań na poprawę kondycji skóry np. od https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Przy odpowiednim, regularnym stosowaniu mogą one prowadzić do jej regeneracji. Kolejna kwestia to dodanie do swojej diety źródła kwasów tłuszczowych omega-3, takie jak tłuste ryby, orzechy czy nasiona chia. Te tłuszcze mają działanie przeciwzapalne i wspierają zdrowy wygląd skóry.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *