Jak rozwiązać problem braku połączenia z siecią Wi-Fi?

Wiele osób boryka się z problem połączenia się z siecią Wi-Fi. Na ekranie pojawia się stosowny komunikat – bywa to wyjątkowo frustrujące, szczególnie w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy dostępu do Internetu. Bywa tak, że tylko jedno urządzenie nie może nawiązać łączności z ruterem. W takiej sytuacji to właśnie w nim tkwi przyczyna problemu. Jeśli nie wiesz, jak postępować w takim przypadku, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Usunięcie zapamiętanej sieci

Chcesz połączyć się z Wi-Fi, jednak na ekranie wyświetla się powiadomienie „Nie można połączyć się z tą siecią”? Wejdź w ustawienia łączności bezprzewodowej, a następnie usuń zapamiętaną sieć. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprogramowanie blokuje dostęp do Internetu. Kolejnym krokiem jest ponowna próba nawiązania połączenia. Należy pamiętać, że najprawdopodobniej urządzenie poprosi o podanie hasła dostępu, więc dobrze jest mieć je w pobliżu. Dobrze jest także zrestartować laptop, smartfon czy też tablet.

Fizyczny przycisk łączności bezprzewodowej

Nie każdy wie, że niektóre laptopy wyposażone są w fizyczny przycisk łączności bezprzewodowej, który znajduje się na obudowie sprzętu. Należy go przytrzymać, a następnie ponowić próbę nawiązania łączności. Warto także skorzystać z systemowego narzędzia do rozwiązywania problemów. Za jego pomocą można bez zbędnego wysiłku wyeliminować chwilową usterkę. Nie można jednak wykluczyć, że sprzęt uległ awarii i konieczna będzie wizyta w serwisie. Nie wszystkie błędy można usunąć samodzielnie.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *