Jak podłączyć smartfona do telewizora starszej generacji?

Podłączenie telefonu do nowoczesnego telewizora nie stanowi żadnego wyzwania. Problem pojawia się w sytuacji, gdy posiadamy odbiornik TV starszej generacji. Na szczęście istnieje wiele sposobów na jego rozwiązanie! Należy jednak zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, za pomocą których można przełamać technologiczną barierę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Złącze VGA

Jeśli telewizora posiada złącze VGA, to należy zainwestować w adapter MHL na VGA. Dobrze, jeśli umożliwia on nie tylko przesył danych, ale również ładowanie smartfona. Jest to niezwykle przydatna funkcja, z której nie warto rezygnować. Opisywane adaptery nie są jednak tak łatwo dostępne, jak mogłoby się wydawać. Ich cena waha się od 20 do ponad 100 zł. Należy wiedzieć, że złącze VGA pozwala na transmisję wyłącznie obrazu. Do przesyłu dźwięku potrzebny jest inny kabel (zwykle wymaga on podłączenia do złącza minijack znajdującego się w telewizorze).

Slimport

Jeśli smartfon obsługuje standard Slimport, to konieczny jest zakup adaptera micro-USB na VGA. Jest to jedyne rozwiązanie w przypadku, gdy telewizor lub telefon nie obsługuje standardu MHL. Należy jednak wziąć pod uwagę, że znalezienie niedrogiego, a zarazem niezawodnego adaptera bywa problematyczne, więc warto jest przejrzeć oferty sklepów internetowych. Nie ma sensu przepłacać! Nie można również zapomnieć o przewodzie do przesyłania dźwięku. Najczęściej potrzebny jest kabel ze złączem minijack, jednak wszystko zależy od sprzętu.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *