Jak działa radio cyfrowe DAB?

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach tylko nieliczni słuchają radia, jednak nie jest to prawdą. Jest ono niezastąpione w chwilach, gdy nie mamy dostępu do ulubionej playlisty. Muzyka może towarzyszyć nam na spacerze, w podróży, czy podczas sprzątania. Rozwój technologii sprawił, że jakość programów radiowych znajduje się na wysokim poziomie. Na specjalną uwagę zasługuje technologia DAB – radio cyfrowe gwarantuje klarowny i wyrazisty dźwięk, co pozwala uniknąć uciążliwych szmerów i trzasków. Z pewnością przypadnie ono do gustu tym, którzy lubią napawać się najmniejszymi szczegółami brzmienia.

Jak odbierać radio DAB?

Radio DAB mogą odbierać wyłącznie posiadacze urządzenia obsługującego omawiany format. Odpada więc przestarzały sprzęt, który jest przystosowany wyłącznie do technologii analogowej. Należy zwrócić uwagę na tę kwestię podczas zakupu odbiornika. Warto jednak wiedzieć, że urządzenia obsługujące DAB/DAB+ są droższe w zakupie, co dla niektórych może stanowić znaczącą wadę.

Czym jest cyfrowy tuner DAB?

Jak już wspomniano, urządzenia obsługujące technologię DAB są dość drogie w zakupie. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, więc dobrze jest poszukać tańszego rozwiązania. Świetnym wyborem wydaje się być cyfrowy tuner, który doskonale sprawdza się w m.in. samochodach. To urządzenie o niewielkich gabarytach, które nie zajmuje zbyt dużej ilości cennej przestrzeni. Do jego podłączenia wystarczy kabel AUX. Umożliwia ono odbiór częstotliwości zarówno DAB, jak i DAB+.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *