Digital twin – zalety i wady tego rozwiązania

Istnieje wiele narzędzi dla przedsiębiorców, które pomagają im w prowadzeniu biznesu. Całkiem sporo jest aplikacji do prowadzenia księgowości, obsługi bankowości czy wystawiania faktur. Niestety o wiele trudniej o wsparcie w zarządzaniu logistyką zakładu produkcyjnego. Warto więc zainteresować się technologiczną innowacją, jaką stanowi digital twin. Jakie daje możliwości i na co uważać, kiedy wdraża się cyfrowego bliźniaka? Wskazówki zostawiamy poniżej.

Digital twin – na tym skorzystasz

Szczegółowe oraz oparte na aktualnych danych odzwierciedlenie danego środowiska pracy lub jego wybranych części – tak można by określić, czym jest digital twin. Ten wirtualny model może obejmować jedną lub kilka stanowisk roboczych, linię produkcyjną czy magazyn, ale nie ma przeszkód, aby cyfrowo odtworzyć całe przedsiębiorstwo wraz z ludźmi, znajdującymi się na jego terenie. To, co dzieje się w obrębie digital twin, możemy obserwować z dowolnego miejsca na świecie. Możliwa jest obserwacja w czasie rzeczywistym, ale również symulacja, która pozwoli odtwarzać różne scenariusze.

Zalety tego rozwiązania są bardzo liczne. Przede wszystkim mając wgląd w cyfrowego bliźniaka, możemy kompleksowo ocenić efektywność prowadzonych działań i zaplanować wprowadzenie zmian, które zwiększą zyski. Co więcej, proponowane rozwiązania przetestujemy w trybie symulacji i sprawdzimy, czy warto w nie inwestować. W ten sposób uda się uniknąć straty finansowej oraz opóźnień. Więcej na temat tego, jak rozwiązywać problemy przy pomocy tej technologii, można przeczytać tutaj https://dbr77.com/digital-twin. Warto sprawdzić, zanim dowie się o tym konkurencja.

Digital twin – na to uważaj

Technologia i człowiek muszą współpracować, aby udało się osiągnąć dobre efekty. Sięgając po digital twin, należy mieć świadomość, że na naukę jego obsługi oraz wykorzystanie wszystkich funkcjonalności, potrzebny jest czas. W miarę, jak opanowywać będziemy nowe umiejętności, możemy stawiać sobie ambitniejsze cele. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to nie program rozwiązuje problemy, tylko my przy pomocy dostarczonych przez niego danych.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *