Czyszczenie rurociągów – w jakich zakładach jest potrzebne?

Rurociągi transportujące ropę naftową to imponujące instalacje, które potrafią ciągnąć się nawet przez setki kilometrów. Istnieją także stosunkowo skromne rury należące do poszczególnych zakładów produkcyjnych. Jedne i drugie wymagają regularnego czyszczenia – niezależnie od wielkości i materiału, jaki transportują. Jak powinien przebiegać ten proces?

Czyszczenie rurociągów – dlaczego jest ważne?

Zatkane rurociągi to nie lada problem. Niestety istnieje duże ryzyko zatoru, jeśli nie dbamy o stan techniczny rur. Tam, gdzie transportowane są gęste materiały czyszczenie powinno być wykonywane częściej. Jednak nawet rurociągi, w których znajduje się woda, wymagają czyszczenia. W końcu nawet ona zostawia osady. Czyszczenie rurociągów jest niezbędne szczególnie tam, gdzie ważna jest czystość materiału – w przypadku rur, którymi transportowane są artykuły spożywcze.

Ponadto regularne czyszczenie rurociągów zmniejsza ryzyko zatorów, a także dba o stan techniczny rur. Pozwala usunąć nagromadzone na ściankach materiały, które mogą zmniejszać drożność.

Jak wykonuje się czyszczenie rurociągów?

Czyszczenie rurociągów może wyglądać różnie, w zależności od zanieczyszczeń, na jakie narażona jest instalacja oraz jej rodzaju. Prościej jest w przypadku rur, którymi transportowane są ciecze. Wtedy wystarczy wysokociśnieniowa myjka i specjalistyczny środek czyszczący, by pozbyć się osadów. Jednak rurociągi, do których trafiają gęste odpady, wymagają już użycia odkurzacza przemysłowego. To agregat podciśnieniowy umieszczany na pojeździe wyposażonym w zbiornik na nieczystości. Takim sprzętem dysponują profesjonalne firmy, takie jak https://makowskimis.eu/oferta/rurociagi/. Samodzielne czyszczenie rurociągów nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze skomplikowanymi instalacjami liczącymi więcej niż kilka metrów. Lepiej powierzyć sprawę profesjonalistom, którzy znają sprawdzone miejsca do składowania powstałych podczas czyszczenia odpadów i mają doświadczenie w świadczeniu tego typu usług.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *