Czym jest technologia SimpLink?

Technologia SimpLink spotykana jest w telewizorach LG. Jest to autorskie rozwiązanie, dzięki któremu można zwiększyć komfort codziennego użytkowania systemu urządzeń. Opisywana funkcjonalność pozwala połączyć TV z innymi sprzętami, a także aplikacji. Do podłączenia wystarczy standardowy kabel HDMI z funkcją CEC. Zarządzanie odbywa się za pomocą jednego pilota, co jest wyjątkowo wygodną opcją. Podstawowym atutem jest możliwość wyeliminowania zbędnych akcesoriów sterujących.

Centrum multimedialne w telewizorze

Technologia SimpLink pozwala stworzyć nowoczesne centrum multimedialne w odbiorniku TV. Użytkownik ma możliwość sterowania urządzeniami z poziomu telewizora. To skuteczny sposób na to, aby pozbyć się niepotrzebnych pilotów. Wystarczy jedno urządzenie sterujące, które zapewnia ogrom funkcjonalności. Stworzenie sieci sprzętów jest niezwykle proste, a zarazem intuicyjne.

Kabel HDMI CEC

Technologia SimpLink wymaga posiadania kabla HDMI CEC dla LG. Jest to element niezbędny do tego, aby sieć urządzeń działała prawidłowo. Przewód umożliwia oddzielny przekaz sygnału do poszczególnych sprzętów. Za jego pomocą można sterować urządzeniami z pozycji telewizora. Istotne jest, aby pilot posiadał funkcję SimpLink. Bez trudu można to sprawdzić, ponieważ w zdecydowanej większości przypadków na obudowie znajduje się symbol wspomnianej funkcjonalności.

Podłączenie urządzeń do SimpLink

Podłączenie urządzenia do sieci SimpLink nie jest skomplikowanym zadaniem. Należy podłączyć przewód, a następnie włączyć odpowiednią funkcję w ustawieniach sprzętu. Następne należy aktywować wybrane urządzenie (wybrać właściwe wejście). Połączenie zostanie nawiązane automatycznie.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *