Czym jest kabel HDMI ARC?

Dobór przewodów do podłączenie sprzętów bywa problematyczny. Wiele osób nie ma pojęcia, jaki standard będzie odpowiedni. Na specjalną uwagę zasługuje kabel HDMI ARC, który zapewnia lepszą jakość nie tylko obrazu, ale również dźwięku. Właśnie dlatego będzie on stanowił znakomite uzupełnienie domowego centrum rozrywki. Warto wspomnieć, że omawiany kabel obsługuje także dźwięk przestrzenny, co zadowoli najbardziej wymagających graczów oraz kinomaniaków. Raz na zawsze można wyeliminować problem trzasków i szmerów!

Funkcjonalność kabla HDMI ARC

Przewód HDMI ARC wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą ograniczyć ilość wykorzystywanych kabli. Podłączenie sprzętów wcale nie musi być skomplikowane. Omawiany standard pozwala zrezygnować ze złącz optycznych do podłączenie dźwięku. Wystarczy jeden przewód, aby cieszyć się wysokojakościowym obrazem i brzmieniem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wielu nieprawidłowości.

Przewód HDMI eARC

Należy wiedzieć, że na rynku dostępna jest również ulepszona wersja kabla HDMI ARC. Standard HDMI eARC jest przystosowany do szybko rozwijającej się technologii. Za jego pomocą można strumieniować obraz i dźwięk nawet w jakości 8K! Ważne jest, aby zwrócić uwagę na przepustowość. Najlepiej postawić na kabel HDMI Ultra High Speed. Musi być on kompatybilny zarówno z telewizorem, jak i amplitunerem. Należy sprawdzić wersję wtyku, ponieważ może okazać się, że podłączenie przewodów jest niemożliwe. Nie ma sensu inwestować w HDMI eARC, jeśli nie odtwarzamy materiałów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

You May Also Like

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *