Co warto wiedzieć o technologii Neo QLED?

Neo QLED to autorska technologia koncernu Samsung, która została stworzona w 2021 roku. Nowa seria telewizorów zapewnia obraz o rozdzielczości 4K oraz 8K. Jest to sprzęt najnowszej generacji, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Jest on już dostępny w większości sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Zastanawiasz się, czy inwestycja się opłaca? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacji!

Obraz dopasowany do otoczenia

Niezaprzeczalną zaletą telewizorów Samsung z technologią Neo QLED jest doskonała jakość obrazu w niemal każdych warunkach otoczenia. Ponadprzeciętny poziom jasności sprawia, że odbiornik idealnie sprawdzi się w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu. Warto wspomnieć także o powłoce antyrefleksyjnej, która chroni przed odbijaniem się światła. Sprawia to, że oglądanie ulubionych filmów i seriali jest niezwykle komfortowe. Nie ma konieczności wyłączania oświetlenia. Emitowany obraz dopasowuje się do warunków panujących w danym miejscu. Użytkownik nie musi zmieniać ustawień ręcznie.

Wysoka żywotność sprzętu

Telewizory z technologią Neo QLED cechują się wysoką żywotnością, dzięki czemu mogą być intensywnie eksploatowane. Nie trzeba obawiać się niespodziewanej awarii lub usterki. Jest to świetna propozycja nie tylko dla kinomaniaków, ale również graczów. W omawianym przypadku nie dochodzi do tzw. wypalania ekranu. Oznacza to możliwość długotrwałego wyświetlania statycznych obrazów. Relatywnie wysoka cena urządzenia może zniechęcić do zakupu, jednak trzeba uwzględnić, że jest to inwestycja na lata.

About the Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *